O kancelarii

Liderem Kancelarii jest adwokat Dominika Peżyńska będąca absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Adwokat Dominika Peżyńska ukończyła aplikację adwokacką i uzyskała w 2016 roku wpis na listę adwokacką prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie. Wcześniej przez kilka lat pracując w banku, była skuteczną specjalistką w sprawach windykacji sądowej i egzekucyjnej, a w latach 2017-2021 pełniła również stanowisko Eksperta zewnętrznego w Wydziale Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego w Biurze Rzecznika Finansowego. Adwokat Dominika Peżyńska od 2016 r. prowadzi indywidualną kancelarię reprezentując konsumentów w sporach z instytucjami finansowymi. Prywatnie - wielbicielka kryminału, dobrego kina i urody Mazur.

Kancelaria specjalizuje się w prowadzeniu sporów sądowych powstałych na tle realizacji umów zawartych z instytucjami finansowymi, a więc głównie z zakresu tematyki finansowej, bankowej oraz rynku kapitałowego. Kancelaria dzięki wypracowanemu know how, z sukcesami reprezentuje Frankowiczów w procesach przeciwko bankom. Usługi w zakresie reprezentowania Klientów w sprawach sądowych obejmują w szczególności unieważnianie umów kredytów indeksowanych lub denominowanych w walucie obcej (tzw. „kredyty frankowe”) oraz dochodzenie odszkodowań od zakładów ubezpieczeń. Ponadto kancelaria świadczy również kompleksową pomoc prawą w następujących dziedzinach: prawo cywilne, prawo konsumenckie i windykacja należności.

Adwokat Dominika Peżyńska posiada wieloletnią praktykę w sprawach cywilnych, w tym głównie bankowych i windykacyjnych nabytą w trakcie pracy w banku oraz podczas odbywania praktyki zawodowej w kancelariach prawnych. Bogate doświadczenie w sprawach bankowych stanowi gwarancję, że to prawnik dobrze przygotowany do świadczenia pomocy prawnej we wskazanym obszarze. Od kilku lat główną specjalizacją Kancelarii są tzw. sprawy kredytów frankowych, a także postępowania przeciwko bankom i instytucjom finansowym. Praktyka Kancelarii w tym obszarze obejmuje przede wszystkim prowadzenie spraw sądowych o unieważnienie umów frankowych lub ich odfrankowienie, a także m.in. pomoc w negocjacjach z wierzycielami i wsparcie w zakresie restrukturyzacji zobowiązań bankowych i parabankowych, doradztwo w kwestiach dotyczących umów kredytowych, kart płatniczych, kredytów konsumenckich i zabezpieczeń związanych z zaciąganymi zobowiązaniami, prowadzenie zaistniałych sporów sądowych. Doświadczenie zdobyte w sprawach kredytów frankowych, potwierdzone jest licznymi wyrokami uzyskanymi w sądach w całej Polsce, które unieważniły umowy Klientów Kancelarii powiązane z CHF, EUR i USD. 

Drugą wiodącą specjalizacją Kancelarii jest dochodzenie odszkodowań od zakładów ubezpieczeń. Nasza oferta stanowi odpowiedź na znaczne zapotrzebowanie w zakresie zapewnienia Poszkodowanym profesjonalnej obsługi prawnej, które jest związane z dynamicznym rozwojem branży ubezpieczeniowej, a co za tym idzie, rosnącej liczby spraw o odszkodowanie. Kancelaria prowadzi zarówno sprawy o dochodzenie odszkodowań z tytułu szkód powstałych na osobie, jak i na mieniu.

Oferowana przez Kancelarię pomoc prawna obejmuje w zależności od potrzeb Klienta udzielanie ustnych i pisemnych porad prawnych, sporządzanie wszelkiego rodzaju umów, opinii prawnych, pism urzędowych, przedprocesowych i procesowych, wsparcie konsumentów, udział w mediacjach i negocjacjach, a także zastępstwo procesowe przed sądami powszechnymi i Sądem Najwyższym.

Naszym celem jest ścisła współpraca z Klientami, umożliwiająca nam poznanie ich sytuacji i dostosowanie naszych usług do ich potrzeb. Reprezentujemy przede wszystkim konsumentów i w realizacji potrzeb tej grupy klientów się specjalizujemy.

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby chcące skorzystać z pomocy profesjonalnego prawnika.

KANCELARIA ADWOKACKA
DOMINIKA PEŻYŃSKA

Adres:
ul. Giełdowa 4D/4
Adres
01–211 Warszawa